Uważam, że Wisła Kraków jest odpowiednim miejscem do rozwoju

You are currently viewing Uważam, że Wisła Kraków jest odpowiednim miejscem do rozwoju
Fot. Wisła Kraków

Dominik Sarga opowiada o początku rundy wiosennej, swoich celach na resztę sezonu, początkach w Wiśle, piłkarskich idolach, nauce i marzeniach na przyszłość. Zapraszamy!

K.C- Jesteśmy po pierwszych kolejkach rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Jak oceniasz postawę zespołu na początku rozgrywek?

D.S- Jestem zadowolony z postawy całej drużyny. Zaangażowania oraz walki nie można nam odmówić, choć niestety wyniki tego nie odzwierciedlają. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy regularnie punktować i piąć się w górę tabeli.

K.C- Mała liczba punktów straty do lidera daje nadzieję na zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Myślicie realnie o wywalczeniu złotego medalu CLJ U18?

D.S- Jest to nasze marzenie! Dlatego na pewno u każdego z nas pojawiły się myśli o zdobyciu mistrzostwa. Jednak tym etapie sezonu skupiamy się na dobrej grze oraz regularnym punktowaniu, ponieważ tylko to może nas doprowadzić do realizacji swoich marzeń.

K.C- W takim razie jaki wynik drużyny w tym sezonie będzie można uznać za sukces?

D.S- Oczywiście sukcesem będzie zdobycia mistrzostwa Polski. Osobiście jednak uważam, że jeśli na koniec sezonu znajdziemy się na podium rozgrywek to będzie można uznać ten wynik za bardzo dobry i będzie to docenienie naszej pracy, którą wykonujemy przez cały sezon.

K.C- Jakie cele stawiasz przed sobą indywidualnie na dalszą część sezonu?

D.S- Chciałbym strzelić jeszcze przynajmniej 8 goli.

K.C- Cofnijmy się kilka lat wstecz do Twoich początków w Wiśle. Jak wspominasz swój pierwszy trening w Wiśle?

D.S- Było to dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Miałem wówczas 15 lat, ale od razu dostrzegłem w jak wielkim klubie się znalazłem, a profesjonalizm wszystkich wokoło tylko mnie w tym upewnił.

K.C- Jak oceniasz swoją dotychczasową karierę w zespole Wisły Kraków?

D.S-Myślę, że bardzo dużo się rozwinąłem zarówno jako zawodnik, ale i człowiek. Uważam, że Wisła Kraków jest odpowiednim miejscem do dalszego rozwoju mojej przygody z piłką nożną.

K.C- Słyniesz z pięknych goli zdobywanych bezpośrednio z rzutów wolnych, ale co wskazałbyś również jako swoje boiskowe atuty?

D.S- Myślę, że wskazałbym tutaj wysoką skuteczność wykończenia akcji, uderzenia na bramkę zarówno prawą,ale i lewą nogą.

K.C- Z kolei nad którymi elementami gry w dalszym ciągu pracujesz i starasz się je poprawiać?

D.S- Dużo pracuję nad poprawą swojej gry głową oraz skutecznością dryblingu w ataku.

K.C- Na które aspekty Twojej gry największą uwagę zwraca Ci trener Filipek?

D.S- Przede wszystkim podejście do pressingu oraz umiejętne poruszanie się w polu karnym rywali. Również tak zwane fazy przejściowe są elementem, na który trener zwraca mi szczególną uwagę.

K.C- Jaki moment wskazałbyś za najpiękniejszy w swojej dotychczasowej historii występów w Wiśle Kraków?

D.S- Zwycięstwo 3:2 w derbach z Cracovią. Udało mi się wówczas zdobyć bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Są to piękne wspomnienia, których prawdopodobnie nigdy nie zapomnę.

K.C- Gra którego zawodnika Wisły najbardziej Ci imponuje?

D.S- Bardzo podoba mi się gra Stefana Savicia. Z wielką przyjemnością ogląda się jego umiejętności, ponieważ cechuje się bardzo dobrą techniką użytkową oraz silnym strzałem z dystansu.

K.C- Który gracz z jakim do tej pory miałeś okazję trenować zrobił na Tobie największe wrażenie?

D.S- Myślę, że Kacper Chełmecki jest najlepszym zawodnikiem z jakim do tej pory miałem okazję trenować.

K.C- Czy masz jakiegoś zawodnika, którego grę starasz się oglądać, a następnie wzorować się na jego zagraniach?

D.S- Przede wszystkim jest to Robert Lewandowski. Bardzo uważnie obserwuje jego zachowanie na boisku i staram się czerpać od niego jak najwięcej. Jestem również fanem Cristiano Ronaldo oraz Kyliana Mbappe.

K.C-Jak spędzasz swój wolny czas?

D.S- Słucham dużo muzyki głównie rapu, hip-hopu. Moi ulubieni twórcy to Mata, Bedoes oraz White 2115. Jeśli mam czas to gram także w Fifę oraz oglądam seriale. Zdecydowanie moim ulubionym serialem jest Peaky Blinders.

K.C- Największe marzenie Dominika Sargi brzmi…

D.S- Zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz gra w reprezentacji Polski.

K.C- Ostatnie pytanie najtrudniejsze. Jak udaje Ci się łączyć obowiązki szkolne z grą w piłkę nożną?

D.S-Nie jest to łatwe, ale nie jest to rzecz niemożliwa. Daję sobie radę, mam świadomość, że nie można zawalić szkoły i staram się nie zaniedbywać obowiązków szkolnych.

K.C-Czego mogą Ci życzyć kibice Wisły?

D.S-Zdecydowanie jak najwięcej zdobytych bramek oraz zdobycia mistrzostwa Polski.

K.C-W takim razie życzymy, aby wszystkie marzenia się spełniły. Dziękuję za rozmowę!

D.S- Dziękuję !

Rozmawiał Kamil Ciesielski. Redakcja Wielka Wisła.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments