Kim jest nowy zawodnik Wisły?

You are currently viewing Kim jest nowy zawodnik Wisły?
fot. Wisla Krakow

Aschraf El Mahdioui urodził się 24 maja 1996 roku w Amsterdamie w Holandii. Swoje pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych drużynach AFC DWS oraz AVV Zeeburgia. W 2013 roku przeniósł się do szkółki Ajaxu. Po trzech latach Holender z marokańskim paszportem opuścił rodzinne miasto i zasilił szeregi ADO Den Haag, gdzie spędził sezon, a następnie trafił na Słowację, dołączając do zespołu AS Trenčín.

24 maja skończy 25 lat, jest obunożny, ma 186 cm wzrostu. Kontrakt z Wisłą podpisał do 30 czerwca 2024 roku. Jest wyceniany przez transfermarkt na 350 tysięcy euro. Daje mu to 46. miejsce w klasyfikacji najbardziej wartościowych piłkarzy słowackiej Fortuna Ligi.

Muszę jasno powiedzieć, że walczyliśmy o niego przez cały rok, niezależnie od tego, czy był kontuzjowany (w 2019 roku leczył się i dochodził do pełnej dyspozycji po urazie kolana aż przez 266 dni – przyp.), czy nie. Jesteśmy trochę zawiedzeni, że tak się to kończy. Nic nie możemy już zrobić. Osobiście nie sądzę, że wybrał najlepsze dla siebie miejsce, ale skoro już podjął taką decyzję, trzeba to uszanować – powiedział Robert Rybniczek, dyrektor generalny AS Trencin portalowi sport.sk.

El Mahdioui brak niet door in Amsterdam: “Ik ben goed genoeg voor Ajax 1”
fot. Elfvoetbal

Problemy juniora Ajaxu z policją?

O pożegnaniu Holendra z Ajaxem przesądził incydent, po którym został… zamknięty na noc w areszcie. Wprawdzie w toku postępowania zdołano wyjaśnić, że to nie on poturbował policjantkę w cywilu, która ośmieliła się nakrzyczeć na trzech juniorów Ajaksu, blokujących jej drogę swoim czarnym mercedesem, a wręcz starał się załagodzić spór, w jaki wdał się partner z drużyny Zakari El Azzouzi (według transfermarkt.de to jego kuzyn).

Porównany do… Andrei Pirlo.

– Achraf musi teraz dużo grać, zbierać minuty, nabierać rytmu meczowego. Oczywiście ma też słabe strony do poprawy, jak każdy chłopiec w tym wieku. U niego są to wybory, których dokonuje przy podaniach oraz w obronie. Musi stać się na boisku mądrzejszy – mówił Wim Jonk (cytowany przez stronę www.ad.nl) w 2016 roku.

Achraf el Mahdioui moet vooral geduld hebben - Haagmedia
fot. Haagmedia
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments